-

| 0 yorum ]
Sponsorlu BağlantılarMetabolik ve viral hastalıklar için yeni ilaçlar bulma konusundaki yoğun çabalarımız devam etmektedir. Bu alanda yaptığımız çalışmaların merkezi ABD Research Triangle Park’da bulunan Metabolik ve Viral Hastalıklar için Yeni İlaçların Keşfi Mükemmeliyet Merkezi ve Philadelphia (ABD) ve Stevenage’da (İngiltere) bulunan destekleyici tesisler tarafından yönetilmektedir.

İlaçlar CEED tarafından geliştirildikten sonra geniş çaplı klinik deneylere tabi tutulur ve son olarak Global Geliştirme tarafından tescil edilir.

Bu tedavi alanlarında ilaç keşif ve klinik geliştirme çabaları aşağıdaki konulara odaklanmaktadır:
Metabolik Enfeksiyonlar
Diyabet
Obezite
Doygunluk
Kilo kontrolü
Yaşlılığa bağlı hastalıklar
Viral Enfeksiyonlar
Bağışıklık Sisteminin Çökmesine Neden Olan Virüs (HIV/AIDS)
Hepatit C virüsü
Herpes simpleks virüsü
Human papilloma virüsü
Herpes simpleks virüsünün taşınması
Bağışıklık sistemi zayıflamış hastalarda herpes simpleks virüsünün baskılanması
Uçuk

Kabaca, virüslerin sebep olduğu hastalıklar bütününe denir. insanlarda görülen viral hastalıklar, frengi, kabakulak, kızamık, çiçek, grip, nezle ve AİDS gibi hastalıklar olup bazıları kolayca atlatılabilirken, bazılarının da tedavisi çok uzun süreli olup ağır ilerleyebilir. Viral hastalıklar günümüzde bakteriyel enfeksiyonlara karşı çok etkili olan antibiyotik gibi ilaçlarla engellenemezler ancak çiçek ve çocuk felci gibi bazı virütik hastalıklar için aşılar geliştirilmiştir. Bağışıklık sisteminin etkisi, virüslerin neden olduğu hastalıklarda geç ortaya çıkmaktadır. bu yüzden konak hücrenin kendisini savunmak için ürettiği interferon proteini çok önemli olmaktadır. İnterferon, konak hücreyi korumaktan öte, diğer hücrelerin reseptör (alıcı) bölgelerine bağlanarak bu viral hastalıkların oluşmasına karşı bir direncin oluşmasını sağlar. bu protein, viral dna'dan sentezlenen bir mrna'nın okunmasını engelleyen anti-viral proteinlerin oluşmasını artırır. İnterferonun keşfinden sonra, bunun bir kemoterapi yöntemi olarak kullanılması istenmiş fakat gerçekleştirilememiştir.

0 yorum

Yorum Gönder